بیت کوین چیست ؟
ارز دیجتال
خرید تیشرت ارتشی
تور مشهد
تور استانبول
اخبار پزشکی سلامت
تركيبات بتن و و مواد افزودني روان كننده

تركيبات بتن و و مواد افزودني روان كننده

وجود مصالح سبك و دانه هاي نرم در سنگدانه ها اثرات منفي دارد و بغير از آثاري كه اين مواد زيان آور بر چسبندگي خمير سيمان وسنگدانه­ها دارند،  تاثير منفي اين موضوع زماني به حداكثر ميرسد و خود را نشان ميدهد كه سنگدانه­هايي كه حاوي اين مصالح زيان آور هستند در سطح بتن و يا نزديكي سطح بتن قرار گيرند. زيرا در اين صورت اين سنگدانه­ها موجب ميشوند كه سطح بتن دچار پوسته شدن و يا بيرون پريدگي شود و مقاومت بتن را دربرابر سايش و يخ زدن و آب شدنهاي مكرر واملاح شيميايي يخ زدا بكاهد. ضمن اينكه دانه­هاي نرم نيز ممكن است در حين اختلاط خرد شوند و متعاقباً موجب افزايش آب مصرفي بتن و  نسبت آب به سيمان و كاهش مقاومت بتن گردند


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۱۰:۵۹:۳۶ توسط بيتا رفيع زاد | نظرات (0)

علت استفاده مواد افزودني در بتن حجيم ميتوان به موارد زير اشاره نمود و با شناخت صحيح از نوع ماده افزودني مورد نياز در بتن حجيم ميتوان به مزايايي همچون 1- كاهش مصرف سيمان و متعاقباً كاهش حرارت ناشي از هيدراتاسيون سيمان 2- افزايش زمان گيرش و در نتيجه امكان اجراي  بيشتر حجم بتن ريزي در يك نوبت3- افزايش كيفيت  و كاهش هزينه­هاي اجراي كار4- بهبود كارايي5- افزايش پايايي بتن در برابر دوره­هاي متناوب يخ زدن وآب شدن دست پيدا كرد.


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۰۲:۱۷:۰۹ توسط بيتا رفيع زاد | نظرات (0)

فعاليت پوزولاني ميكروسيليس نسبت به ساير پوزولانها بيشتر است وبدليل واكنش  آن با هيدروكسيد سديم سيليكات كليسم توليد ميگردد كه موجب افزايش مقاومت بخصوص تا سن 28 روزه و كاهش نفوذپذيري ميشود. بطوركلي سرعت واكنش پوزولانها كمتر از هيدراتاسيون سيمان بوده و لذا دماي حاصل از هيدراتاسيون را كاهش ميدهند و متعاقباً روند كسب مقاومت در مقايسه با بتن معمولي به كندي صورت ميپذيرد و بنابراين در مورد اينگونه از بتنها ميبايست مدت عمل آوري را افزود در حاليكه ميكروسيليس از اين موضوع مستثني بوده و  بدليل آنكه سرعت واكنش پوزولاني آن زيادتر است در نتيجه دماي حاصل از هيدراتاسيون و كسب مقاومت اوليه به نسبت ساير پوزولانها بيشتر خواهد.


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۰۹:۳۳:۲۲ توسط بيتا رفيع زاد | نظرات (0)

مواد افزودني بتن مصرف قابل توجهي به خصوص در شرايط آب و هوايي گرم دارند و با استفاده ا زاين افزودني ميتوان ضمن كاهش مقدار آب موجب رواني در زمان گيرش نيز تاخيرايجاد كرد تا پس از انتقال ودر حين ريختن باز هم بتوان اسلامپ مناسبي براي بتن ريزي در محل را داشت و براي استفاده از انواع روان كننده ميتوان ازسايتهاي معتبر اينترنتي اقدام نمود      

ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۰۴:۳۴:۰۹ توسط بيتا رفيع زاد | نظرات (0)

نوعي از افزودني بتن به نام تسريع كننده ها ميباشند كه افزودني هايي هستند كه سخت شدگي بتن را تسريع مي كنند. و مقاومت اوليه بتن را بالا مي برند. اين نكته قابل توجه است كه لزومي ندارد افزودني ها اثر بخصوصي روي زمان گيرش داشته باشند و ميتوان از سايتهاي معتبر اقدام نمود و مشاوره رايگان بگيريد .


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۱۲:۴۲:۳۶ توسط بيتا رفيع زاد | نظرات (0)

 با پيشرفت تكنولوژي درعرصه هاي مختلف، صنعت ساختمان، نيز دستخوش تغييرات شگرفي گشته است. فوق روان كننده ها ضديخ ها چسب ها عايق هاي پوششي آب بند ها و صدها محصول ديگر در اين عرصه كار براي ساخت و ساز با كيفيت، سرعت و دوام مطلوب مهيا نموده اند كه توسط شركت هاي تخصصي كه در اين زمينه فعاليت دارند ميتوان اقدام نمود .


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۰۲:۵۱:۴۳ توسط بيتا رفيع زاد | نظرات (0)

[ ۱ ]

آخرين مطالب
» مزاياي چسب بتن چيست ؟
» نوعي از گروت اپوكسي
» عمليات كيورينگ بتن به چه صورت است ؟
» عملكرد پودر سخت كننده براي بتن ضد سايش
» مشخصات ظاهري ژل ميكروسيليس
» روغن قالب و كاركرد آن
» از مراحل مختلف عمل آوري بتن كيورينگ بتن
» فرا روان كننده ها و تاثيرات آن نسبت به روان كننده ها و فوق روان كننده ها
» نمونه اي از مواد افزودني بتن گروت
» عملكرد دير گير بتن بر اساس استانداردها
Design By : Pars Skin