بیت کوین چیست ؟
ارز دیجتال
خرید تیشرت ارتشی
تور مشهد
تور استانبول
اخبار پزشکی سلامت
تركيبات بتن و و مواد افزودني روان كننده

تركيبات بتن و و مواد افزودني روان كننده

كيورينگ بتن يا عمل آوري بتن به مجموعه عملياتي گفته مي شود كه براي حفظ رطوبت و دماي بتن انجام مي گيرد كه بايستي بلافاصله بعد از عمليات بتن ريزي انجام گيرد. عمل آوري در قسمت هايي از سازه كه در معرض تابش مستقيم آفتاب و يا وزش باد مي باشد از اهميت و حساسيت بيشتري برخوردار است چرا كه بعد از انجام بتن ريزي بر اساس خواص عمومي بتن، بخشي از آب بتن خود را برروي سطح آن رسانده و در آنجا جمع و مشاهده مي شود. در صورتيكه در اثر بي توجهي اين مقدار آب از سطح بتن تبخير شود با توجه به تاثير مستقيم آن بر ميزان w/c نسبت آب به سيمان در طرح اختلاطضمن كاهش اين نسبت، متقابلا اثرات مخربي بر مقاومت فشاري،‌ سايشي و دوام بتن خواهد داشت كه اين اتفاق در چند روز اوليه بتن ريزي بيشتر مشاهده مي شود و بنا براين از حساسيت فوق العاده اي برخوردار است. كيورينگ بتن يا نگهداري صحيح از بتن پس از اتمام عمليات بتن ريزي يكي از عوامل مهم و اثر گذار در افزايش كيفيت نهايي بتن مي باشد. كيورينگ بتن (عمل آورنده بتن) با ايجاد فيلم غير چرب بسيار نازكي روي سطح بتن علاوه بر انعكاس بخش عمدهاي از تابش نور خورشيد و جلوگيري از بالا رفتن دماي سطح، از تبخير سريع آب بتن جلوگيري به عمل مي آورد.

ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۹ آبان ۱۳۹۶ساعت ۰۳:۲۵:۵۸ توسط بيتا رفيع زاد | نظرات (0)

نوعي از مدل پودر سخت كننده براي بتن ضد سايش پودري آماده مصرف، متشكل از سيمان، سنگدانه سيليسي و گرانول فلزي ضد زنگ همراه با مواد افزودني شيميايي و معدني مي باشد. اين محصول از فرمولاسيون خاصي برخوردار است كه توانايي ارتقاي كيفي شيرابه هاي سطحي و ضعيف بتني حاصل از حركت آب وشيرابه هاي آهكي به سطح بتن را داشته و مقاومت سايشي و ضربه پذيري آن را در برابر عوامل فرساينده چون تردد انساني يا ماشين آلات صنعتي بهبود مي بخشد. از مزاياي اين محصول، صرفه جويي اقتصادي قابل ملاحظه در مقايسه با ديگر روش هاي سخت كننده كف مي باشد.

ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۶ آبان ۱۳۹۶ساعت ۰۳:۱۹:۳۰ توسط بيتا رفيع زاد | نظرات (0)

حالت ژل ميكروسيليس در سكون ژله اي و پس از تكان دادن به صورت مايع است. رنگ ژل ميكروسيليس خاكستري است. وزن ژل ميكروسيليس 1/4 كيلوگرم است. مقدار كلرايد ژل ميكروسيليس بسيار كمتر از حد مجاز استاندارد است. ژل ميكروسيليس نيترات ندارد. نقطه انجماد ژل ميكروسيليس صفر درجه سانتيگراد است. ژل ميكروسيليس نقطه اشتعال ندارد. مصرف ژل ميكروسيليس: ژل ميكروسيليس براي ساخت بتن ضد سايش را به ميزان 5% الي 8% وزن سيمان مصرفي به بتن اضافه شود. ژل ميكروسيليس را ميتوان در هنگام ساخت بتن ضد سايش و نفوذناپذير در بچينگ و يا پس از ساخت بتن ضد سايش و نفوذناپذير در تراك ميكسر اضافه كرد و از ژل ميكروسيليس براي توليد مخزن بتني استفاده ميشود .

ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۲ آبان ۱۳۹۶ساعت ۰۳:۱۴:۵۵ توسط بيتا رفيع زاد | نظرات (0)

هنگاميكه روغن قالب روي سطح قالب ماليده شد ، مي بايست زمان كافي براي خشك شدن آن قبل از انجام عمليات بتن ريزي در نظر گرفته شود و به هيچ وجه نبايد پس از روغن كاري در مجاورت آب قرار گيرد و در صورت تماس با پوست ، چشم و يا قرنيه باعث صدمه احتمالي به اين اعضاء‌خواهد شد . هنگام كار با اين ماده استفاده از دستكش و عينك ايمني توصيه مي شود

ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۵ آبان ۱۳۹۶ساعت ۰۵:۰۵:۳۰ توسط بيتا رفيع زاد | نظرات (0)

از جمله مهمترين مراحل ساخت بتن عمل آوري يا كيورينگ بتن مي باشد. عدم كيورينگ يا عمل آوري بهينه بتن مي تواند تا حدود زيادي خصوصيات و توانمندي هاي بتن را تحت تاثير قرار دهد . روش هاي مختلفي براي كيورينگ سازه هاي بتني وجود دارد. روش هاي مختلف كيورينگ و عمل آوري بتن بسته به شرايط كارگاهي و محدوديت هاي موجود قابل گزينش و به كارگيري مي باشند. از جمله روش هاي كيورينگ و به عمل آوردن بتن مي توان به كيورينگ به روش غرقاب بتن ، كيورينگ بتن به روش آب پاشي ، كيورينگ و عمل آوري بتن به روش استفاده از نايلون يا ورق پلي اتيلن ، كيورينگ يا عمل آوري به وسيله گوني كنافي مرطوب ، كيورينگ و عمل آوري بتن به روش اعمال انواع پوشش هاي عمل آورنده يا كيورينگ كامپاند مي باشد.

ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۱ آبان ۱۳۹۶ساعت ۰۲:۰۱:۲۳ توسط بيتا رفيع زاد | نظرات (0)

[ ۱ ]

آخرين مطالب
» مزاياي چسب بتن چيست ؟
» نوعي از گروت اپوكسي
» عمليات كيورينگ بتن به چه صورت است ؟
» عملكرد پودر سخت كننده براي بتن ضد سايش
» مشخصات ظاهري ژل ميكروسيليس
» روغن قالب و كاركرد آن
» از مراحل مختلف عمل آوري بتن كيورينگ بتن
» فرا روان كننده ها و تاثيرات آن نسبت به روان كننده ها و فوق روان كننده ها
» نمونه اي از مواد افزودني بتن گروت
» عملكرد دير گير بتن بر اساس استانداردها
Design By : Pars Skin